eixir
Definition
Indicative
Present
Imperfect
Simple past
Future
Conditional
jo
ixo
eixia
isquí
eixiré
eixiria
tu
ixes
eixies
isqueres
eixiràs
eixiries
ell
ix
eixia
isqué
eixirà
eixiria
nosaltres
eixim
eixíem
isquérem
eixirem
eixiríem
vosaltres
eixiu
eixíeu
isquéreu
eixireu
eixiríeu
ells
ixen
eixien
isqueren
eixiran
eixirien
Subjunctive
Present
Imperfect
jo
ixi
isqués
tu
ixis
eixissis
ell
ixi
isqués
nosaltres
isquem
eixíssim
vosaltres
isqueu
eixíssiu
ells
ixin
eixissin
Imperative
Present
tu
ix
ell
ixi
nosaltres
eixim
vosaltres
eixiu
ells
ixin
Other forms
Past participle
eixiteixidaeixitseixides
Gerund
eixint