Conxugador
Indicative
Present
Imperfect
Simple past
Future
Conditional
jo
fenyo
fenyia
fenguí
fenyeré
fenyeria
tu
fenys
fenyies
fengueres
fenyeràs
fenyeries
ell
feny
fenyia
fengué
fenyerà
fenyeria
nosaltres
fenyem
fenyíem
fenguérem
fenyerem
fenyeríem
vosaltres
fenyeu
fenyíeu
fenguéreu
fenyereu
fenyeríeu
ells
fenyen
fenyien
fengueren
fenyeran
fenyerien
Subjunctive
Present
Imperfect
jo
fengui
fengués
tu
fenguis
fenguessis
ell
fengui
fengués
nosaltres
fenguem
fenguéssim
vosaltres
fengueu
fenguéssiu
ells
fenguin
fenguessin
Imperative
Present
tu
feny
ell
fengui
nosaltres
fenguem
vosaltres
fenyeu
ells
fenguin
Other forms
Past participle
fengutfengudafengutsfengudes
Gerund
fenyent
An unhandled error has occurred. Reload ×