Conxugador
Indicative
Present
Imperfect
Simple past
Future
Conditional
jo
formo
formava
formí
formaré
formaria
tu
formes
formaves
formares
formaràs
formaries
ell
forma
formava
formà
formarà
formaria
nosaltres
formem
formàvem
formàrem
formarem
formaríem
vosaltres
formeu
formàveu
formàreu
formareu
formaríeu
ells
formen
formaven
formaren
formaran
formarien
Subjunctive
Present
Imperfect
jo
formi
formés
tu
formis
formessis
ell
formi
formés
nosaltres
formem
forméssim
vosaltres
formeu
forméssiu
ells
formin
formessin
Imperative
Present
tu
forma
ell
formi
nosaltres
formem
vosaltres
formeu
ells
formin
Other forms
Past participle
formatformadaformatsformades
Gerund
formant
An unhandled error has occurred. Reload ×